Archive

Idriz Voca ndërron ambient, pritet t’i bashkohet skuadrës italiane

Idriz Voca pritet të jetë shqiptari i radhës që do të vazhdojë karrierën në Itali.
Read More

Tjetrin vit i skadon kontrata Lewandowskit te Bayerni, për këtë

Kryetari i Bordit të Drejtorëve të Bayern Munich, Oliver Kahn, ka thanë se klubi do
Read More

Prishtina barazoi me skuadrën nga Kazakistani në miqësoren në Turqi

Prishtina ka barazua në ndeshjen miqësore me skuadrën nga Kazakistani, Atyrau, me rezultat 2:2. Në
Read More

Ish e dashura e Robin Krasniqit, në lidhje me shokun

Heidi Lushtaku është një ndër modelet shqiptare më të suksesshme në botë. Bukuroshja, së fundmi
Read More

22 filmat që duhet t’i shihni në 2022-tën

Nga një thriller psikologjik me aktorët Harry Styles dhe Florence Pugh, te Robert Pattinson në
Read More

Ndahen afro 100 mijë euro nga Qeveria për mbështetjen e

Në mbledhjen e fundit të mbajtur nga Qeveria e Kosovës është marrë vendim për ndarjen
Read More

Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar

Ka vdekur sonte në moshën 70-vjeçare aktori i njohur i humorit shqiptar Arben Shaka. Deri
Read More

Liderët më të mirë promovojnë njerëzit që nuk kanë vetëbesim

Keni nevojë të plotësoni një rol drejtues në kompaninë tuaj? Instinkti i parë mund të
Read More

Pse njerëzit jashtëzakonisht të suksesshëm përqafojnë rregullin e 40 përqindëshit

Përgjatë viteve, kam intervistuar dhjetëra njerëz jashtëzakonisht të suksesshëm nga fusha të ndryshme. Një nga
Read More