Archive

Kjo është kriptovaluta që u rrit për 560 për qind

Bitcoin është pa diskutim kriptomonedha më e famshme dhe më e fuqishme në botë. Me
Read More

Instagram zbulon funksione të reja, bëhet më i sigurt për

Instagram ka aktivizuar disa funksione të reja eksperimentale, të cilat janë krijuar për ta bërë
Read More

Teleskopi i NASA-s niset në misionin historik

Administrata Kombëtare amerikane e Aeronautikës dhe Hapësirës (NASA) lansoi më 25 dhjetor teleskopin e vlefshëm
Read More

Google dhe Facebook gjobiten nga Franca

Rregullatorët francezë kanë goditur Google dhe Facebook me gjoba prej 210 milionë eurosh për përdorimin
Read More

Pëson ulje vlera e Bitcointit, ja sa kushton për momentin

Vlera e kriptomonedhës Bitcoin po vazhdon të lëviz ditë pas dite, herë me ngritje herë
Read More

“KEDS/KESCO nuk rrisin çmime e as nuk ndryshojnë tarifa”

KEDS dhe KESCO përmes një njoftimi për media kanë bërë të ditur që nuk rrisin
Read More

Kosova e gatshme në shërbim të ShBA-së për Ukrainën

Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut shprehin mbështetje për Ukrainën, në kohën kur tensionet ndërmjet
Read More

Përsëri përpjekje për hapjen e pikës doganore të Kosovës në

U nënshkruan më 26 nëntor të vitit të kaluar marrëveshjet e përbashkëta në mes Kosovës
Read More

Automjeti i KFOR-it përfshihet në një aksident trafiku në Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në Mitrovicë. Zëdhënësja e Drejtorisë Rajonale
Read More

Vëllai i të vrarit në Pejë: Nëse s’vepron gjykata, vjen

Elvis Mekaj, 26-vjeçari nga Peja, nuk arriti dot t’u mbijetojë plagëve që mori nga goditja
Read More