22 filmat që duhet t’i shihni në 2022-tën

22 filmat që duhet t’i shihni në 2022-tën

  • Kulture
  • January 26, 2022
  • No Comment
  • 86

Nga një thriller psikologjik me aktorët Harry Styles dhe Florence Pugh, te Robert Pattinson në rolin e Batman-it dhe vazhdimet e Avatar dhe Knives Out, kritikët e BBC kanë përzgjedhur publikimet më të mira të planifikuara për 2022.

Shihni më poshtë 22 filmat e përzgjedhur për këtë vit që duhet t’i shihni:

Out 2

A Hero

Belle The Batman

Everything Everywhere All at Once

Turning Red

Nope

The Northman

Killers of the Flower Moon

The Woman King

Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)

The Unbearable Weight of Massive Talent

The Worst Person in the World

Don’t Worry Darling

She Said Babylon

Top Gun: Maverick

Avatar 2

Lightyear

Elvis

Blonde

Black Panther: Wakanda Forever

Knives Out 2

Related post

Idriz Voca ndërron ambient, pritet t’i bashkohet skuadrës italiane

Idriz Voca ndërron ambient, pritet t’i bashkohet skuadrës italiane

Idriz Voca pritet të jetë shqiptari i radhës që do të vazhdojë karrierën në Itali. Mesfushori 24-vjeçar, i cili ka luajtur…
Tjetrin vit i skadon kontrata Lewandowskit te Bayerni, për këtë flet Kahn

Tjetrin vit i skadon kontrata Lewandowskit te Bayerni, për…

Kryetari i Bordit të Drejtorëve të Bayern Munich, Oliver Kahn, ka thanë se klubi do të bëjë gjithçka që është e…
Prishtina barazoi me skuadrën nga Kazakistani në miqësoren në Turqi

Prishtina barazoi me skuadrën nga Kazakistani në miqësoren në…

Prishtina ka barazua në ndeshjen miqësore me skuadrën nga Kazakistani, Atyrau, me rezultat 2:2. Në ndeshjen e zhvilluar në një nga…

Leave a Reply

Your email address will not be published.