Lajme

“KEDS/KESCO nuk rrisin çmime e as nuk ndryshojnë tarifa”

KEDS dhe KESCO përmes një njoftimi për media kanë bërë të ditur që nuk rrisin
Read More

Kosova e gatshme në shërbim të ShBA-së për Ukrainën

Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut shprehin mbështetje për Ukrainën, në kohën kur tensionet ndërmjet
Read More

Përsëri përpjekje për hapjen e pikës doganore të Kosovës në

U nënshkruan më 26 nëntor të vitit të kaluar marrëveshjet e përbashkëta në mes Kosovës
Read More

Automjeti i KFOR-it përfshihet në një aksident trafiku në Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në Mitrovicë. Zëdhënësja e Drejtorisë Rajonale
Read More

Vëllai i të vrarit në Pejë: Nëse s’vepron gjykata, vjen

Elvis Mekaj, 26-vjeçari nga Peja, nuk arriti dot t’u mbijetojë plagëve që mori nga goditja
Read More