Tech

Kjo është kriptovaluta që u rrit për 560 për qind këtë vit

Bitcoin është pa diskutim kriptomonedha më e famshme dhe më e fuqishme në botë. Me një vlerë prej 70 mijë dollarësh për 1 Bitcoin, është shndërruar në një investim të
Read More

Instagram zbulon funksione të reja, bëhet më i sigurt për adoleshentët

Instagram ka aktivizuar disa funksione të reja eksperimentale, të cilat janë krijuar për ta bërë aplikacionin një vend më të sigurt për adoleshentët. Së pari, kompania ofron funksionin e paralajmëruar
Read More

Teleskopi i NASA-s niset në misionin historik

Administrata Kombëtare amerikane e Aeronautikës dhe Hapësirës (NASA) lansoi më 25 dhjetor teleskopin e vlefshëm 9 miliardë dollarë, i cili do të mundësojë qasjen më të thellë në univers deri
Read More

Google dhe Facebook gjobiten nga Franca

Rregullatorët francezë kanë goditur Google dhe Facebook me gjoba prej 210 milionë eurosh për përdorimin e cookies (reklamave). Mbikëqyrësi i privatësisë së të dhënave CNIL tha se të dy faqet
Read More

Pëson ulje vlera e Bitcointit, ja sa kushton për momentin

Vlera e kriptomonedhës Bitcoin po vazhdon të lëviz ditë pas dite, herë me ngritje herë me ulje. Në ditët e fundit vlera e Bitcoin ka pasur ulje të konsiderueshme. Tani
Read More