Idriz Voca ndërron ambient, pritet t’i bashkohet skuadrës italiane

Idriz Voca ndërron ambient, pritet t’i bashkohet skuadrës italiane

  • Sport
  • January 26, 2022
  • No Comment
  • 78

Idriz Voca pritet të jetë shqiptari i radhës që do të vazhdojë karrierën në Itali.

Mesfushori 24-vjeçar, i cili ka luajtur 15 ndeshje me Kosovën, kërkohet nga Cozenca.

Klubi kalabrez, që garon në Serie B dhe po lufton për të mos rënë një kategori më poshtë (renditet në vendin e 17-të), ka piketuar Vocën si përforcimin e duhur për mesin e fushës.

Voca qëndron pa ekip prej korrikut të vitit të kaluar, kohë kur i dha fund aventurës me turqit e Ankaragucu. Agjenti i tij po bisedon me drejtuesit e klubit italian dhe zyrtarizimi i kalimit në Itali për Vocën është çështje kohe.

Related post

Tjetrin vit i skadon kontrata Lewandowskit te Bayerni, për këtë flet Kahn

Tjetrin vit i skadon kontrata Lewandowskit te Bayerni, për…

Kryetari i Bordit të Drejtorëve të Bayern Munich, Oliver Kahn, ka thanë se klubi do të bëjë gjithçka që është e…
Prishtina barazoi me skuadrën nga Kazakistani në miqësoren në Turqi

Prishtina barazoi me skuadrën nga Kazakistani në miqësoren në…

Prishtina ka barazua në ndeshjen miqësore me skuadrën nga Kazakistani, Atyrau, me rezultat 2:2. Në ndeshjen e zhvilluar në një nga…
Ish e dashura e Robin Krasniqit, në lidhje me shokun e Ronaldos?

Ish e dashura e Robin Krasniqit, në lidhje me…

Heidi Lushtaku është një ndër modelet shqiptare më të suksesshme në botë. Bukuroshja, së fundmi raportohet se ka nisur një histori…

Leave a Reply

Your email address will not be published.